פרוייקט שימור בניין המדפיס הממשלתי, ירושלים

 |  פרטים נוספים

תכנון אדריכלי לשימור מבנים לבית המדפיס הממשלתי, ירושלים, 2008, עבור קרן ג'יי.וי.פי. (JVP), שימור ותכנון מחדש של המבנה, 3,000 מ"ר

בניין המדפיס הממשלתי תוכנן על ידי האדריכל הבריטי של המנדט, אוסטין ברב הריסון בשנות ה-30 של המאה ה-20. כאשר עבר לרשותה של מדינת ישראל, המשיך לפעול כבניין המדפיס הממשלתי עד 1980. כל המסמכים הרשמיים של המדינה – דוגמת ״הכרזת העצמאות״ – הודפסו במקום. עיריית ירושלים הכריזה עליו כעל מבנה המסווג לשימור. במסגרת חזונו של אראל מרגלית (מייסד JVP Partners) להביא אנשים צעירים לירושלים ולהשיב את החיים אל העיר, הוא החליט למקם במבנה את משרדיו וכן חברות מתעשיית ההייטק.

שיפוץ מבנה תעשייתי והפיכתו לסביבת עבודה מתאימה להייטק, תוך הוספת מערכת אלקטרו-מכנית מודרנית שלמה, הציב אתגרים רבים לאדריכלים. שתי החזיתות המרכזיות של הבניין (לרחוב דרך חברון ולרחוב רמז) סווגו לשימור מבנים מחמיר, ונותרו כפי שהיו במקור. בחלקו הפנימי של הבניין ניתן היה לשנות ולהרחיב את החלונות. החיים בבניין הם סביב החצרות הפנימיות, שבהן נשתלו גינות ותוכננו מקומות מפגש שסביבם מתרחשים החיים החברתיים. הבניין אוכלס מחדש בשנת 2008.

סגירה